CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI


I CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI

 1. Nazwa i typ przedszkola

Placówka nosi nazwę- Przedszkole Publiczne w Brzezinie. Jest zlokalizowana w wolnostojącym budynku w sąsiedztwie kościoła. Budynek ten od 1974 roku został zaadaptowany na potrzeby placówki przedszkolnej wcześniej mieściła się tu szkoła. Znajdują się w nim:

 • dwie sale zajęć (jedna dla dzieci 6 letnich, druga dla grupy mieszanej 3-4-5-latków),

 • kuchnia,

 • 2 łazienki dla dzieci 1 dla personelu,

 • kancelaria,

 • szatnia dla dzieci,

 • magazyn żywności,

 • piwnica,

 • duży niezagospodarowany strych.

Przedszkole istnieje od 1974 roku. Od 1 stycznia 1989 roku funkcję dyrektora sprawuje pani mgr Elżbieta Kępka. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy w Pyrzycach. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kurator Oświaty w Szczecinie.

Przedszkole w Brzezinie jest przedszkolem publicznym.

 1. Rozkład zajęć i godziny pracy

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 715 do 1415. Godziny pracy mogą ulegać zmianie. Dostosowane są do potrzeb rodziców oraz Szkoły Podstawowej w Okunicy (dzieci ze szkoły w i przedszkola odwożone są tym samym autobusem).

W godzinach rannych odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charakterze organizacyjnym, integracyjnym, korekcyjno-kompensacyjnym, porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków. Czas popołudniowy wypełniają dodatkowo zabawy swobodne inicjowane przez dzieci, spacery, wycieczki oraz zajęcia dodatkowe z rytmiki. Zajęcia z rytmiki są płatne- prowadzone przez instruktora z Pyrzyckiego Domu Kultury. Zgodnie z deklaracją rodziców wszystkie dzieci biorą udział w tych zajęciach.

 1. Podział na grupy

Do przedszkola według projektu organizacyjnego może uczęszczać 32 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, najczęściej jest ich jednak około 40.Dzieci podzielone są na dwie grupy- grupa 6-latków i 3,4,5-latków. W każdej grupie pracuje jedna lub dwie nauczycielki. Na dwa oddziały zatrudniona jest jedna ważna oddziałowa, która dodatkowo pomaga w kuchni.

 1. Nauczyciele i inni pracownicy przedszkola

W przedszkolu zatrudnionych jest 7 osób w tym 4 pracowników pedagogicznych 1 pracownik administracji i 2 obsługi.

Staż pedagogiczny nauczycieli zatrudnionych w placówce mieści się w granicach 15-25 lat. Wszystkie nauczycielki posiadają wymagane kwalifikacje pracy w placówce przedszkolnej.

Kadra pedagogiczna podnosi swoją kwalifikacje zawodowe biorąc udział w seminariach, warsztatach, szkoleniach organizowanych przez ośrodki doskonalenia nauczycieli.

Personel pomocniczy dba o wszystkie sprawy związane z prawidłowym żywieniem dzieci, czystością pomieszczeń i obejścia. Pomaga również w opiece nad dziećmi przebywającymi w placówce.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dariusz Głowacki 07-06-2005 08:30:14
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dariusz Głowacki 07-06-2005
Ostatnia aktualizacja: Dariusz Głowacki 07-06-2005 08:30:14